Image by Towfiqu barbhuiya
d5e208f9-5ae9-5d14-dbff-cc8b9aa14db1.jpeg

פרויקט מילר 19 רחובות (תמ״א)

תמצית הפרויקט

פרויקט לביצוע תמ"א 38 ברחוב מילר ברחובות.
בנכס זה קיים קומפלקס של בניינים בני 4 קומות ובהם 28 דירות. בפרויקט יבנו בע"ה עוד 2.5 קומות, ובעזרת ה׳ 29 דירות חדשות. 
כספי ההשקעה ניתנו ליזם כהלוואה שנושאת ריבית קבועה, אותה יקבלו המשקיעים בסוף התקופה - כשהפרויקט יסתיים בעז"ה.

עדכונים רבעוניים

2022 | עדכון 1 פרויקט בטיפול מיוחד ברבעון הקודם סיפרנו לכם על העיכובים בפרויקט, גם מבחינה הנדסית וגם מבחינת הקושי שלנו להתנהל מול הבנק כל עוד הבנק לא רואה שהפרויקט בהתקדמות טובה. סיפרנו על החלפת הקבלן המבצע, ועל הפיקוח והליווי ההדוקים שאנחנו נותנים כעת לפרויקט. ברבעון האחרון הייתה התקדמות מועטה עם הקבלן החדש, ולצדה דרישות חדשות ומפתיעות של חברת החשמל, שכנראה ייצרו עוד עיכוב בהתקדמות. לאור כל זאת, היזם החליט לממש את האופציה להארכת משך ההלוואה, ואנחנו מצדנו ממשיכים במעורבות מועצמת בפרויקט על מנת להביא אותו לחוף מבטחים. עדיין קשה לנו לומר האם תהיה בפרויקט רווחיות וכמה, אבל אנחנו ממשיכים לעשות את המיטב על מנת לשמור על הכסף שלכם, וגם לתת לכם את הרווח המקסימלי שיהיה אפשרי. לסיכום - מדובה בפרויקט טוב, שנקלע לשרשרת כשלים שפגעו בו מאוד. אנחנו משקיעים מאמץ רב על מנת שהוא יסתיים בשלום עבור כולנו ועבורכם בפרט.
2021 | עדכון 4 עיכובים על סף הסיום ברבעון הקודם סיפרנו לכם על סכסוך עסקי בין היזם לבין הקבלן הראשי, שעצר לחלוטין את הבנייה וגרם לעיכוב הפרויקט ומועד ההחזר הצפוי. ברבעון החולף נכנסנו לפיקוח הדוק על המתרחש בפרויקט, נציגות מטעמנו נמצאת באופן פיזי באתר בצורה אינטנסיבית והודות לכך הוחלף הקבלן המבצע והעבודות באתר חזרו לתיקנן. ישנן כמה סוגיות בתחום ההתקדמות ההנדסית שדורשות פתרון, ויחד עם היזם אנחנו עובדים על כך במלוא המרץ. מהצד השני, בזכות המצב המצוין של הפרויקט מבחינת קצב מכירת הדירות, קיימות בו יתרות כספיות, שאנחנו פועלים לכך שישוחררו על ידי הבנק על מנת שנוכל להתחיל לפרוע את המשקיעים. אנחנו עדיין לא יודעים כמה זמן זה ייקח, ובינתיים אישרנו ליזם להאריך את תקופת ההלוואה על פי מה שהחוזה מאפשר לו. נקודת אור נוספת שמשחקת לטובתנו היא שמחירי הדירות עלו משמעותית בחודשים האחרונים ובשל כך צפויות בפרויקט הכנסות עודפות של מעל מיליון וחצי ש"ח שיאזנו את המחירים של החלפת הקבלן הראשי. סיכומם של דברים - פרויקט מילר הוא פרויקט טוב, שנתקל במהמורות בשלבים שונים שעיכבו אותו מאוד. אנחנו פועלים כעת באופן אינטנסיבי על מנת להביאו לסיום, ומאמינים שיחד עם הרווחיות הגדולה שגלומה בו, הוא יסתיים בטוב לשמחת כולם.
2022 | עדכון 2 פרויקט בטיפול מיוחד ברבעון הקודם, וגם בזה שלפניו, סיפרנו לכם בשקיפות על העיכובים והקשיים בפרויקט, ועל הליווי הצמוד שאנחנו מעניקים לו, ועל החלטת היזם לממש את האופציה להארכת משך ההלוואה. ברבעון האחרון הייתה התקדמות, אבל לא בקצב מספק. נתחיל מזה שהפרויקט נמצא כבר בכ-90% ביצוע, ומרבית הדירות החדשות גמורות וכמעט מוכנות לאכלוס, וכעת מתמקדים בדירות הקיימות ובתוספות שבוצעו להן במסגרת התמ"א. עיכוב משמעותי שהיה בגלל התמהמהות של חברת החשמל בחיבור החשמל לפרויקט הסתיים גם הוא אחרי לחצים רבים. גם בנושא המעליות ובור החניה שהיוו חסם משמעותי הייתה התקדמות מסוימת לטובה. עם זאת, בתחילת הרבעון כמעט ולא הייתה התקדמות באתר בגלל סכסוך בין הקבלן לקבלן המשנה, שלאחריו יצא קבלן המשנה מהתמונה, ומאז הקבלן הראשי מתנהל ישירות מול מנהל העבודה באתר באמצעות מנהל פרויקט מטעמו, שאמנם מתפקד היטב, אבל צריך להתגבר על מהמורות רבות. כמובן שגם הבנקים רואים את המצב, ואינם ששים לשחרר כספים נוספים, וגם בגיזרה זו יש עבודה רבה. כמו שכתבנו בעדכון הקודם, קשה לנו לומר האם תהיה בפרויקט רווחיות וכמה, אבל אנחנו ממשיכים לעשות את המיטב על מנת לשמור על הכסף שלכם, וגם לתת לכם את הרווח המקסימלי שיהיה אפשרי. לסיכום - מדובה בפרויקט טוב ביסודו, שנקלע לשרשרת כשלים שפגעו בו מאוד, ואנחנו מקווים שמתחיל להיחלץ מהם. אנחנו משקיעים מאמץ רב על מנת שהוא יסתיים בשלום עבור כולנו ועבורכם בפרט.

פוסטים אחרונים בבלוג הנדל״ן