top of page
Image by Towfiqu barbhuiya

פרויקט החממה

תמצית הפרויקט

השקעתם בפרויקט להקמת חממת תכנון לפרויקטים, שהתרחב לרכישת בניין ברחוב ההסתדרות בחיפה
פרויקט החממה החל כפרויקט למימון חממת תכנון וקידום פרויקטים בתחום התמ"א.
לאחר תקופה מסוימת עדכנו אתכם שהפעילות מול היזם הורחבה לתחום נוסף - רכישה של בניין גדול במחיר טוב במיוחד ברחוב ההסתדרות בחיפה, סמוך לצומת הצ'ק פוסט. בנין זה עובר תהליך השבחה משמעותי שעתיד להגדיל את שוויו באופן דרמטי.
כלל המשקיעים הנמצאים בעסקה אישרו את הרחבת ההתקשרות מול היזם.

עדכונים רבעוניים

2023 | עדכון רבעון 1 מתקדמים בהשכרות ובתהליך שינוי התב"ע ברבעון הקודם סיפרנו לכם על התקדמות משמעותית לטובה בשינוי התב"ע הצפוי, ועל עוד חוזה שכירות שנחתם. בשדה שינוי התב"ע כרגע ממתינים לדיון בוועדה המחוזית, שצפוי להיות בסביבות חודש יוני, ובמקביל ממשיכים להשלים דרישות שונות מול הוועדה המקומית וגופים אחרים. בשדה השכירויות נחתם לאחרונה חוזה נוסף על כ-200 מ"ר, ומתנהל משא ומתן על השכרת עוד כ-300 מ"ר. לאט, אבל מתקדמים. בנוסף, לאור הערכות השווי המעודכנות של הנכס, ובהתאם לאישורכם, אנחנו נכנסים בימים אלה לעסקה נוספת בשיתוף היזם, לעת עתה מעין "עסקת בת" של פרויקט החממה, בהקף יחסית קטן. מדובר ברכישת אופציה לקניית נכס באזור אסטרטגי בקרבת נמל חיפה, שככל הנראה לא יהיו בה התפתחויות כלשהן בעתיד הנראה לעין. לסיכום, ממשיכים להתקדם בכל הגזרות, מחכים לדיון בעדכון התב"ע, ואופטימיים בהחלט לגבי ההמשך.
2022 | עדכון רבעון 4 התקדמות משמעותית לטובה בשינוי התב"ע ברבעון הקודם סיפרנו לכם שהסתיים הרישום של הנכס על שם היזם, ושעובדים על הגשת תב"ע משופרת. התכנון המקורי היה לאשר תב"ע של 10 קומות מסחר, ובאמצעות היתרים שונים להסב את חלקן למגורים. בפועל התב"ע שהגשנו אושרה, אבל נפתח פתח להגשת תב"ע מעודכנת נוספת לפי השימושים שהעדפנו - ועם יכולת לעלות עד 16 קומות!! זו בשורה מצוינת במסגרת הכדאיות והרווחיות של הפרויקט, ובהמשך נעדכן לאן זה מתפתח. בגזרת השכירויות נחתם הסכם שכירות על חלק מאחת הקומות בנכס, שזו התקדמות טובה, אבל עדיין יש לאן לשאוף... לסיכום, אמנם בגזרת ההשכרות של הנכס הקיים יש מה להתקדם, אבל בכל מה שקשור ברווחיות הפרויקט אנחנו במצב מצוין, ואופטימיים לגבי ההמשך
2022 | עדכון רבעון 3 התקדמות מעורבת כפי שכתבנו בעבר, בנכס שלנו יש פעילות בשני מישורים ולשני טווחים - לטווח הארוך, והמשמעותי יותר מבחינת התכנית העסקית והרווחיות של הפרויקט, העבודה היא על השלמת הרכישה, על אישור תב"ע משופרת ועל עוד שלבי השבחה שהיזם מתכנן. לטווח הקצר, העבודה היא על השכרה כמה שיותר מלאה של הנכס כפי שהוא היום. מה שקורה הוא, שמה שקשור לטווח הארוך מתנהל בצורה טובה - הסתיים בשעה טובה רישום הנכס על שם היזם, וכעת עובדים על הגשת תב"ע לתוספת שימושים וקומות במתווה אפילו רחב יותר מהמתוכנן במקור. כלומר, במישור הרווחיות של הפרויקט אנחנו במצב מצוין, ובהחלט טוב יותר ממה שציפינו. לעומת זאת, בתחום ההשכרות עדיין יש אמנם מתעניינים, אבל אין התקדמות משמעותית. החשיבות של ההשכרות היא גם לרווח המיידי שאפשר להרוויח מהן - אבל מעבר לזה, הן חשובות לצורך תהליך מימון מחדש מול הבנק, שהוא זה שאמור לאפשר לנו לפרוע את ההשקעות שלכם, וכל עוד הוא לא מתקדם אין לנו צפי להחזר הכספים. מבחינת החוזה כל זמן שלא הגיע כסף מהיזם הכסף שלכם נשאר בפרויקט וממשיך לצבור ריבית, אבל אנחנו יכולים לשער שיש מכם כאלו שזקוקים לכסף בטווח כזה או אחר, ואנחנו מעוניינים לנסות לעזור. על כן, מי שיש לו צורך בכסף בטווח של החודשים הקרובים, נשמח שישלח מייל לדוד: davidr@barakhass.co.il וכאמור ננסה לעזור במידת האפשר. סיכומו של דבר - מדובר בפרויקט מצוין, עם אופק רווחיות מעולה, שכרגע החזר הכספים בו לא מתאפשר, ואנחנו מקווים שיתאפשר בקרוב.

תמיד כאן לשירותכם!

למידע ושירות בנושא השקעות קיימות, פנו לדוד:

     058-4114548 ; davidr@barakhass.co.il

למידע והצעות על השקעות חדשות, פנו ליהונתן:

      051-5206247hashkaot@barakhass.co.il 

whatsapp icon.JPG
phone icon.JPG
whatsapp icon.JPG
gmail icon.JPG
gmail icon.JPG
phone icon.JPG
d5e208f9-5ae9-5d14-dbff-cc8b9aa14db1.jpeg

פוסטים אחרונים בבלוג הנדל״ן 

bottom of page